Paulson védi a Bear Stearns megmentését
A Bear Stearns csődje megtépázta a pénzügyi piacokat
Négy nappal azután, hogy a Bear Stearns vezérigazgatója, Alan Schwartz azzal nyugtatgatta a Wall Streetet, hogy cége nincs bajban, vasárnap arra kényszerült, hogy eladja az ötödik legnagyobb amerikai befektetési bankot a versenytárs JPMorgan Chase-nek. Az eladási ár rendkívül alacsony, részvényenként 2 dollár, azaz a teljes vételár 236,2 millió dollár.
2008.03.18 09:15MTIA JP Morgan Chase felvásárolja a Bear Stearns kereskedelmi bankot
Pénteken a Bear Stearns azt közölte, hogy likviditási helyzete jelentősen bizonytalanná vált. A cég megrendült készpénz pozíciójának a megerősítésére rendkívüli rövid távú (28 napos) támogatást nyújtott a New York-i Fed és a JPMorgan Chase. A Bear Stearns hétfőn ismerteti negyedéves eredményeit.
A Bear Stearns az amerikai jelzálogválságba bukott bele és a szakértők attól tartanak, hogy további bankok juthatnak erre a sorsra. Az ügyletet még a Bear Stearns részvényeseinek is jóvá kell hagyniuk. A JPMorgan Chase azzal számol, hogy a felvásárlási ügylet a második negyedévben lezárul.
A JPMorgan pénzügyi vezetője egyelőre nem nyilatkozott arról, hogy mi történik a Bear Stearns 14 ezer alkalmazottjával, és hogy egyáltalán fennmarad-e a 85 éves cég neve. A CNBC üzleti hírcsatornája még hétfőn, meg nem nevezett forrásokra hivatkozva, azt közölte, hogy várhatóan a Bear Stearns alkalmazottainak csak a fele marad. A JPMorgan egyelőre nem kommentálta az értesülést.
Paulson védi a Bear Stearns megmentését
Az amerikai pénzügyminiszter, az elnökkel folyatott hétfői fehér házi tárgyalásokat követően védelmébe vette a kormánynak azt a döntését, hogy megvédi a Bear Stearns befektetési bankot a csődtől. Henry Paulson szerint ugyanis fontos, hogy a pénzügyi piacok normális működését biztosítsák.
Paulson úgy vélte, hogy azok, akik szerint a megmentési akció "erkölcsi kockázat", szem előtt kell tartsák, hogy a Bear Stearns részvényeseit jelentős veszteségek érik a cég eladásával a JPMorgan Chase-nek. Paulson ugyanakkor nem válaszolt arra kérdésre, hogy az Egyesült Államok beavatkozik-e a gyenge dollár érdekében. Ehelyett azt ismételte csak meg, hogy a Bush-kormányzat az erős dollár politikáját támogatja.
[1/2] | ![]() |
|
|
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
- 16:39 Nicusor Dan: nem a pártoknak, hanem a társadalomnak kell irányt választani Románia számára
- 14:46 CETIN Hungary - Energiahatékony távközlés MI-vezérelt hálózatokkal
- 12:44 Hét embert ítéltek el a párizsi olimpia LGBTQ-témájú nyitóünnepségével kapcsolatban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06