Sok fogy, de van tartalék
Beleizzadunk a tetemes áramfogyasztásba
A rendkívüli meleg időjárás hatására változatlanul jelentős az áramfogyasztás Magyarországon: szerdán 14 órakor 5.983 megawatt volt a villamos energia rendszer terhelése - olvasható ki a rendszerirányító Mavir internetes portálján lévő adatokból.
2010.07.14 15:30MTIA Mavir arról tájékoztatta az MTI-t, hogy szerdán kora délutánig a legmagasabb terhelés 6.159 megawatt volt, ez bár megközelíti, de még elmarad a 2007 nyarán mért 6.320 megawattos történelmi csúcstól.
A belföldi termelés szerdán 14 órakor 4.021 megawattot tett ki, a többi import volt. Hétfőn a Mavir azt közölte, hogy mintegy 2.000 megawatt tartalék áll rendelkezésre a jelentős importot is figyelembe véve. Az eddigi nyári rekord, a 2007-ben mért 6.320 megawatt idején helyenként 40 fokot meghaladó volt a hőség az országban, a szerdai előrejelzés szerint a legmagasabb nappali hőmérséklet 31 és 36 fok között várható.
A Mavir közlése szerint az elmúlt évek tapasztalatai alapján, a kánikulai napokon 26 fokos napi átlaghőmérséklet fölött minden további 1 fok emelkedés 60-100 megawatt terhelésnövekedést jelent a villamos energia rendszerben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


