A bölcsek pesszimisták
Az öt bölcs visszafogta idei német gazdaságnövekedési várakozását
A német kormányzatnak gazdasági tanácsokat adó "öt bölcs" 1,9 százalékról 1,7 százalékra fogta vissza Németország idei gazdaságnövekedésével kapcsolatos várakozását - közölte egy német lap a szakértői csoport egyik tagját idézve.
2008.03.02 13:30MTI
Peter Bofinger a Rheinische Post című lapnak azt mondta, hogy azért rontottak az idei gazdaságnövekedési kilátáson, mert a tavalyi utolsó negyedévben lassult a német GDP bővülés üteme.
A legerősebb európai gazdaság a múlt év utolsó három hónapjában 0,3 százalékkal nőtt az előző negyedévhez képest, amikor a bővülés 0,7 százalékos volt ugyancsak negyedéves szinten.
A tavalyi utolsó negyedévben a gazdaságnövekedés lassulása mögött a lakossági kiadások mérséklődése állt. Bofinger szerint a német gazdaságnövekedést veszélyeztető tényezők egyike lett az egyre erősödő euró, amely a héten több alkalommal állított be új rekordot a dollárral szemben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
- 10:18 Tarr Zoltán: folyik a vizsgálat és átvilágítás a közmédiánál
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


