Átlagosan 2500 euróba kerül egy hektár föld nálunk
Külföldi kézen a magyar termőföld 20 százaléka
Bár a külföldiek magyarországi földvásárlási tilalmát leghamarabb 2011-ben oldja fel az Európai Bizottság, a becslések szerint a hazai termőterületek húsz százaléka már nincs magyar tulajdonban - írta a Magyar Nemzet.
2010.04.17 12:59Magyar HírlapA lap szombati számában a földkérdésről közölnek átfogó cikket, amelyben nyugat-magyarországi gazdálkodók, szakemberek és jogászok nyilatkoznak. Az elmondottakból az derül ki, hogy a külföldiek korábban - amíg ezt a jogszabály lehetővé tette - társaságokon keresztül vásároltak termőföldet Magyarországon, a hosszú távú bérleti szerződéseket pedig ma sem tiltja jogszabály.
Ugyanakkor gyakori az ajándékozásnak feltüntetett eladás, amikor a megajándékozott társtulajdonos lesz, s így elővásárlási jogot szerez. A Győr-Moson-Sopron megyei Agrárkamara elnöke a "zsebszerződések" tucatnyi formájával találkozott. Szerinte a leggyakoribbak a dátum nélküli szerződések. Az is előfordul, hogy magyar állampolgárságú strómanok nevére kerül a föld.
A magyar termőföld iránti érdeklődést főként a nyomott árak okozzák. A lapban közölt adatok szerint Magyarországon átlagosan 2.500 euróba kerül egy hektár föld, míg Németországban 12.000, Hollandiában pedig 24.000 euróba.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


