Bajban a hellének
FT: az IMF kezdené a görög hitelezést
Az euróövezeti országok eljárási lassúsága miatt "szinte bizonyosan" a Nemzetközi Valutaalap (IMF) lépne először, ha Görögország a múlt heti brüsszeli EU-csúcson kidolgozott segélymechanizmus igénybevételére kényszerülne - írta uniós forrásokat idézve a hétfői Financial Times.
2010.03.29 11:12MTIA londoni gazdasági napilap szerint jóllehet az euróövezeti társországok adnák a Görögországnak nyújtandó finanszírozás kétharmadát, "demonstrálva, hogy (az euróövezet) irányítja a programot", a legtöbb tagállamban azonban parlamenti jóváhagyás szükséges bármilyen készenléti hitel folyósításához.
Ez sokkal hosszabb ideig tart, mint az IMF döntéshozatala, ezért jó eséllyel a valutaalap adná az első részletet az összehangolt rendszeren belül, a második és a harmadik hitelrész jönne az euróövezeti tagországoktól, amint lezajlanak a parlamenti eljárások - mondta a Financial Timesnak egy magas rangú EU-bizottsági illetékes.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06