Elektronikus úton nyújthatók be a kérelmek
Kivételek azért lesznek- A legtöbb üzlet működéséhez elegendő lesz ezentúl a bejelentés
Csak az életet, a testi épséget és az egészséget esetleg veszélyeztető termékeket árusító üzletek üzemeltetőinek kell engedélyt kérniük októbertől, a többieknek elegendő, ha bejelentik a nyitást a jegyzőnek - az erről szóló kormányrendelet tervezete a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium honlapján olvasható.
2009.08.26 08:06MTIA rendelet melléklete felsorolja azokat a termékeket, amelyek csak engedéllyel rendelkező üzletekben forgalmazhatók.
A 11 termékkörből kiemelkedik a nyershús és húskészítmény, a dohánytermék, a kémiai biztonság szempontjából veszélyes termék, a növényvédőszer, a műtrágya és a személyautó.
Szintén csak engedéllyel üzemeltethető vendéglátó létesítmény, kivéve a büfét és a rendezvényi szolgáltatást.
Az engedély iránti kérelmet elektronikusan kell benyújtani az üzlet helye szerinti jegyzőnek, és ugyan így kell eljárni a csak bejelentéshez kötött üzletekkel is. A bejelentés megtétele után az üzlet azonnal megnyitható.
A jegyző a bejelentésekből és az engedélyekből elektronikus adatbázist készít, amit közzé tesz az önkormányzat honlapján.
Közterületen 15 termék árusítható, a lista az újsággal, könyvvel indul, a virággal, léggömbbel és a sült gesztenyével folytatódik, majd az előrecsomagolt süteménnyel zárul.
Az ilyen árusításhoz szükséges a terület kezelőjének a hozzájárulása, a kereskedőnek pedig fel kell tüntetnie az árusítás helyszínén a nevét és a székhelyét. Aki rendezvényen árul szeszes italt, annak előzetesen ezt be kell jelentenie a jegyzőnek, a rendőrkapitányságnak és a vámhatóságnak is.
A rendelet várhatóan október 1-jén lép hatályba.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


