"A hibás döntések árát ne rajtunk hajtsák be!"
Pest megye tiltakozik - elfogadhatatlan a közintézmények további megsarcolása
A Pest Megyei Önkormányzat megdöbbenéssel értesült arról, hogy a kormány a megyei önkormányzatokon keresztül újabb pénzeket készül elvonni korházaktól, múzeumoktól, iskoláktól, közgyűjteményektől, s ezt elfogadhatatlannak tartja - közölte a megye vezetése szerdán az MTI-vel.
2009.08.19 17:04MTIA Szűcs Lajos (Fidesz) elnök által aláírt közleményben leszögezik: ezen intézmények fenntartása eleve azért került a megyei önkormányzatokhoz, mert az elszegényedő települések képtelenek ellátni azok működtetését. Mint hozzátették, Pest megyében az öt évvel ezelőtti 70-ről mára 100 fölé növekedett a megyei önkormányzat által finanszírozott ilyen intézmények száma, s a Gyurcsány- és a Bajnai-kormány időszakában 7 milliárd forintot vontak el az e célra szolgáló keretből.
Ennek következtében az említett intézmények ma csak az 1994-es színvonalon képesek működni az 1,3 milliós lélekszámú megyében és a lakosság további negatív hatásokat már nem tud elviselni. Különösen sajnálatosnak nevezik, hogy a gyermekvédelmi, a szociális és az egészségügyi intézmények esetében gyakran éppen a leginkább kiszolgáltatott, többszörösen hátrányos helyzetű embereket érintenék ezek a megszorítások. A kevesebb pénz egyben azt jelenti, hogy a felsorolt intézményekben a polgárok rosszabb körülmények között gyógyulhatnak, tanulhatnak, sok esetben az iskolák világítása, a gyerekek beiratkozása is bizonytalanná válik - áll a dokumentumban.
A Pest Megyei Önkormányzat elnöke a közleményben felszólítja a kormányt: ne nehezítse tovább a megyei önkormányzatok és ezáltal a magyar emberek helyzetét, és hibás döntéseinek árát ne rajtuk hajtsa be.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


