50 dollár felett
Olajár: több mint három dollárral nőtt délután
Röviddel 16 óra után az északi-tengeri Brent könnyűolaj hordónkénti ára 3,19 dollárral 50,85 dollárra nőtt. A nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta ára 3,23 dollárral 51,37 dollárra erősödött.
2009.03.19 16:40MTIA drágulás oka az amerikai jegybank szerdán bejelentett új gazdaságélénkítő terve, illetve a dollár jelentős gyengülése, ami megnövelte a keresletet a dollárban jegyzett energiahordozó iránt.
A Fed összesen újabb 1 ezer milliárd dollárt pumpál a gazdaságba hosszú lejáratú állampapírok vásárlásával - amire a hatvanas évek óta először kerül sor -, illetve a jelzáloghitelek további felvásárlásával. A szakértők szerint mindez élénkíti a gazdaságot, aminek a következtében nő a nyersanyagok iránti kereslet.
Egyes szakértők szerint azonban a kőolaj ára nem marad sokáig 50 dollár felett. A kezdeti derűlátás hamarosan lelohad és a befektetők eladnak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


