Orosz kézből orosz kézbe jár a Malév?
Csődközeli állapot?! Eladhatják a Malévet!
Napi Gazdaság értesülései szerint Borisz Abramovics 49 százalékos pakettje a Malévot birtokló AirBridge Zrt-ben hamarosan az Aeroflothoz kerül, s a fennmaradó 51 százalékot birtokló két magánszemély is hamarosan kiszáll a cégből. A gyors döntést a Malév nehéz helyzete indokolja.
2008.12.19 09:30Napi GazdaságAlig másfél év után ismét tulajdonost cserélhet a Malév Zrt. A magyar nemzeti légitársaságot birtokló AirBridge Zrt.-ben ugyanis tulajdonosi átrendeződés várható - ezt várhatóan már a cég mai közgyűlésén bejelentik.
A Napi értesülései szerint Borisz Abramovics 49 százalékos részvénypakettje az Aeroflothoz kerül, ezenfelül az is elképzelhető, hogy az 51 százalékos részesedéssel bíró két magyar magánszemély is kiszáll a cégből. (Annak, hogy ezt a részt is közvetlenül az orosz légitársaság szerezze meg, ellentmond, hogy az előjogokat biztosító nemzeti légitársasági státust csak többségi magyar tulajdon esetén őrizheti meg a Malév.)
A mai közgyűlés napirendjén az igazgatóság és a felügyelőbizottság tagjainak esetleges változása is szerepel - ez szintén a várt tulajdonosi átrendeződést támasztja alá. A Napi Gazdaság értesülései szerint a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács szerdai ülésén is napirenden volt a Malév ügye, de ott csupán az hangzott el, hogy a tulajdonosváltásra vagy most kerül sor, vagy pedig a január közepén esedékes magyar-orosz kormányközi bizottság elé kerül az ügy.
A gyors döntést a Malév nehéz gazdasági helyzete indokolja. Bár a nemzeti légitársaság tulajdonosa idén szeptemberben 30 millió eurós hitelt vett fel az orosz Vnyesekonombanktól, a gondokat ez alapvetően nem oldotta meg (a hitelből eddig 12 millió euró folyt be). A Malév mai közgyűlésének legfontosabb napirendi pontja éppen a tőkehelyzet rendezése lesz - úgy tudjuk, magyar banki kölcsönök felvétele is felvetődik.
Kapcsolódó írások:
- Az állam nem feltétlenül segítene a Malévon
- A Malév szerdán törli athéni járatait
- Hunalpa: demonstráltak a Malév pilótái
- Bármikor tönkremehet a Malév?
- A téli menetrendben napi 63 Malév-járat
- Fidesz: elbocsátás helyett engedjék át a Malév pilótáit
- Malév-leépítés: nem kizárt a munkabeszüntetés
- Malév-járatokat is töröltek a brüsszeli sztrájk miatt
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


