Fellélegezhetnek...
Bush aláírta a 700 milliárd dolláros pénzügyi mentőcsomagot
George W. Bush amerikai elnök pénteken aláírta a történelmi jelentőségű 700 milliárd dolláros amerikai pénzügyi mentőcsomagot, néhány órával azután, hogy azt a képviselőház is jóváhagyta. Mivel a szenátus már szerdán elfogadta a kezdeményezést, a képviselőházi jóváhagyás után Bush aláírásával a javaslat törvényerőre emelkedett.
2008.10.04 08:44MTI"Megmutattuk a világnak, hogy az Egyesült Államok stabilizálni fogja pénzügyi piacait és fenntartja vezető szerepét a világgazdaságban" - hangzott el Bush rövid nyilatkozatában.
A washingtoni pénzügyminisztérium három részletben férhet majd hozzá az összeghez: 250 milliárd dollárt azonnal felhasználhat, a következő 100 milliárd dollár folyósításához Bush aláírására, és a maradék 350 milliárdos részlethez újabb kongresszusi jóváhagyásra lesz szükség.
A pénzügyi tárca korábban közölte, hogy a törvény elfogadása után néhány héten belül megkezdik a rossz hitelek felvásárlását. "Egy kicsit talán túl későn érkezik a dolog; ha korábban tették volna, valószínűleg sokkal nagyobb hatása lett volna a bizalom helyreállítása tekintetében" - értékelte a helyzetet Anna Piretti, a BNP Paribas bankcsoport New York-i közgazdásza.
Mint hozzátette, az utóbbi két hétben egyre több pénzintézet került bajba. A Time magazin elemzése szerint egyáltalán nem világos, hogy az adminisztráció milyen papírok vásárlására fogja fordítani a dollármilliárdokat, mint ahogy az sem, valóban sikerül-e majd helyreállítani a bizalmat és feloldani a befagyott hitelpiacot.
A mentőcsomagot elutasító egyik demokrata képviselő pénteken úgy nyilatkozott: azért szavazott nemmel, mert nem kíván a szocializmus árnyékában élni, márpedig a csomag az államosítások sorozatát vetíti előre.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


