Sok biztosító nem is vállalja
A nyaralók biztosítása drágább mint a lakásoké
Sok biztosító nem vállalja a nyaralók biztosítását, amelyek készek vállalni az azokkal járó kockázatokat, azok is 50-100 százalékkal többért teszik azt a lakásbiztosításhoz képest.
2014.09.17 17:57MTI
freedigitalphotos.net/MR LIGHTMAN
Szeptemberben és októberben 20-20 százalékkal többen kötnek nyaralóra biztosítást, mint más hónapokban, ennek oka az, hogy egész télre üresen marad a ház. Miután a nem lakott épület fokozott kockázatot rejt, így annak a biztosítása is drágább - áll a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) közleményében.
A hosszabb ideig üresen álló lakóingatlanok esetében növeli a kockázatot, hogy például egy csőtörés, vagy elektromos tűz sokkal tovább rongálja a házat. A betörések is nagyobb kárral járnak az ilyen ingatlanoknál.
A FBAMSZ-tól kapott információ szerint egy 100 négyzetméteres siófoki családi ház - alapszintű - épületbiztosítása állandó lakók esetén évi 18-19,5 ezer forint. Egy ugyanekkora nyaraló, ugyanott 28-30 ezer forintért biztosítható. Ezekben a díjakban azonban nincs benn az ingóságok biztosítása.
A biztosítók gyakran szigorúbb feltételeket szabnak a nyaralókra, mint a lakásokra. A biztonsági zárak és rácsok mellett az is a kártérítés feltétele lehet, hogy a hosszabb időre üresen hagyott épületben legyen elzárva a központi vízcsap, és lekapcsolva a villanyóra főkapcsolója.
Miután a nyaralóbiztosítások jóval drágábbak, mint a lakásokra kötöttek, vannak olyanok, akik állandó lakosként jelentik be valamelyik családtagjukat a nyaralóba, így téve olcsóbbá a biztosítást. Ez azonban nem jó ötlet - véli a FBAMSZ.
Az állandó lakottság ugyanis könnyen ellenőrizhető például a közműszámlák alapján. Ha pedig a kár vizsgálata során bebizonyosodik, hogy a biztosított lakóház valójában nyaraló, a biztosító jogosan tarthatja vissza akár a teljes kártérítést is. A MABISZ adatai szerint mintegy 3 millió biztosított lakás van ma Magyarországon.
A FBAMSZ becslése szerint ennek a 10-15 százaléka nyaraló. Az arány azért is alacsony, mivel sok nyaraló nem biztosítható területen - például ártérben - fekszik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


