Montenegró
80 milliós kártérítési per az OTP ellen
Nyolcvanmillió eurós kártérítési pert indított az OTP ellen Montenegróban egy cég.
2013.09.17 20:06MTIAz OTP Bank Nyrt. közleménye szerint a Bijelo Polje Kereskedelmi Bíróságán, Montenegróban a DOO Vektra Jakic felszámolás alatt lévő cég 80 millió euró (24 milliárd forint) pertárgyértékű kártérítés iránti pert kezdeményezett az OTP Bank Nyrt. alperes ellen.
Az OTP Bank Nyrt. álláspontja szerint a kereseti követelés teljes mértékben megalapozatlan.
A Vektra Jakic egy fafeldolgozó üzem. Az OTP 2007-ben azt közölte, hogy az OTP Bank és a 100 százalékos tulajdonában lévő montenegrói Crnogorska Komercijalna Banka (CKB) novemberben két, közel 90 millió euró összértékű projekthitel szerződést írt alá.
A Vektra Montenegro az 53 millió eurós 10 éves futamidejű hitelt az érdekeltségi körébe tarozó pljevljai Vektra Jakic átalakítására és modernizálására kívánta fordítani az akkori közlés szerint. Az MTI megkereste az OTP-t, de csak későbbre ígértek részleteket.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 0:00 Életbe lépett a Putyin által javasolt tűzszünet - Kijev elutasítja a békeajánlatot
- 10:01 A katolikusok imádták - Trump szerint nincs miért bocsánatot kérnie a pápás AI-kép miatt
- 8:00 Az USA Legfelsőbb Bírósága jóváhagyta Trump transznemű katonákra vonatkozó tilalmát
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06