Lesz ez még így sem
Ciprusi mentőcsomag: szövevényes tárgyalások, ellentmondó információk
A ciprusi kormány és a nemzetközi hitelezők szövevényes tárgyalásokba bonyolódtak szombat este a szigetországnak nyújtandó mentőcsomag feltételeiről. A tárgyalások állásáról egymásnak ellentmondó információk szivárogtak ki.
2013.03.24 00:02MTIEgy pénzügyminisztériumi tisztségviselő azt mondta: nagyon közel állnak egy olyan megállapodáshoz, amelynek értelmében 20 és 25 százalék közötti egyszeri adót vetnek ki a bankbetétek 100 ezer euró feletti részére a legnagyobb bajban lévő hitelezőnél, a Bank of Cyprusnál. Egy szintén meg nem nevezett banktiszviselő viszont azt mondta: egyelőre nincs kilátás megállapodásra, ez legfeljebb vasárnap lehetséges.
Közben a CNA ciprusi állami hírügynökség idézett - megint csak név nélkül - egy magas rangú tisztségviselőt, aki azt mondta: a Nemzetközi Valutaalap (IMF) "merev álláspontja" miatt nincs kilátás megállapodásra - jelentette az AP. Az EFE spanyol hírügynökség úgy idézte a CNA-t, hogy az illető, akit megszólaltatott, azt mondta: az IMF képviselői "félóránként újabb követelésekkel állnak elő".
Mindezek előtt egy nicosiai kormányzati forrás azt közölte a Reuters szerint: a kormány megállapodott az Európai Unióval és az IMF-fel, hogy 20 százalékos adót vetnek ki a Bank of Cyprusban lévő, 100 ezer euró feletti betétekre, és 4 százalékot a többi pénzintézet hasonló nagyságú betéteire.
Ciprusnak a mentőcsomag megszerzéséhez 5,8 milliárd euró önrészt kell előteremtenie. Korábban 15-25 százalékos illetékről terjedtek el hírek a pénzügyi körökben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


