Nem változott az alapkamat
Az elemzőket meglepte az alapkamat szinten tartása
Meglepetést okozott a piacon a jegybanki alapkamat szinten tartása, a megkérdezett elemzők szerint a forint erősödő árfolyama "bátortalanította" el a testület tagjait.
2008.06.23 16:05MTIA piaci elemzők többsége 25 bázispontos kamatemelést vár, de voltak olyanok is a megkérdezettek között, akik ennél szigorúbb, 50 bázispontos emelést sem tartottak kizártnak. A prognózisok mögött, az emelkedő nemzetközi nyersanyagárak, a vártnál magasabb magyar inflációs és béradatok, illetve az eurózónában kilátásba helyezett kamatemelés állt. A hétfői monetáris tanácsi döntést követően megoszlott a banki elemzők véleménye arról, hogy véget ért-e, vagy folytatódik az MNB kamatemelési ciklusa.
Nyeste Orsolya, az Erste Bank elemzője korábban 8,75-9,0 százalékos idei alapkamat csúccsal számolt, most azonban elképzelhetőnek nevezte, hogy véget ér a szigorítás. Hozzátette: a döntésről kiadott állásfoglalás szerint az MNB kivár, megvárja az eddigi kamatemelések inflációra gyakorolt hatását, a következő inflációs és béradatot. Az elemző szerint ugyanakkor a döntésnek az is lehet az üzenete, hogy a jegybanknak mégiscsak van árfolyamcélja, és nem szeretné, ha a forint tovább erősödne.
Török Zoltán, a Raiffeisen Bank elemzője szerint a piacon - ha nem is jelentőset, de - zavart okozhat a jegybanki döntés. Szavai szerint eddig viszonylag egyértelmű volt a jegybank kommunikációja, és ezzel harmonizáló döntéseket hozott a monetáris tanács. Ez most megszakadt, ami "hitelességi hullámvölgyet" okozhat - mondta. Török Zoltán is úgy vélte, hogy elsősorban az erős forint árfolyam "bátortalanította" el a tagok többségét. Az elemző szerint a kamatemelési ciklusnak még nincs vége, az alapkamat 9 százalékon tetőzhet.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
- 10:18 Tarr Zoltán: folyik a vizsgálat és átvilágítás a közmédiánál
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


