Londoni elemzők szerint
Egyre inkább hajlik az enyhítésre a monetáris tanács
A korábban vártnál is enyhébb alapállást tükröznek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának külső tagjai által a monetáris politikáról vallott nézetek, és ebből arra lehet következtetni, hogy az MNB kamatcsökkentési ciklusa még csak félúton jár.
2013.02.19 14:13MTIA City egyik legnagyobb befektetési bankcsoportja, a Barclays felzárkózó piacokkal foglalkozó elemzőstábja a minap tájékozódó látogatást tett Budapesten, ahol a cég szakértői az MNB, a monetáris tanács és a Nemzetgazdasági Minisztérium illetékeseivel, valamint banki szakértőkkel találkoztak.
A tárgyalásokról befektetők számára összeállított, kedden Londonban ismertetett beszámolójukban a Barclays elemzői közölték: a látogatásuk során szerzett legfőbb benyomásuk az volt, hogy a monetáris tanács külső tagjai az eddigieknél is erősebben hajlanak az enyhítésére. A ház szakértői ennek alapján azt jósolják, hogy az MNB az augusztus óta végrehajtott 1,50 százalékpontos kamatcsökkentés után kész további 1,50 százalékpontos csökkentésre, egészen a 4,00 százalékos alapkamat eléréséig.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 17:16 Újabb kitelepítéseket rendeltek el a franciaországi Bordeaux közelében az erdőtüzek miatt
- 16:18 A spanyol kormány több mint kétszáz területet nyilvánított katasztrófa sújtotta övezetté
- 15:19 Árvíz miatt rendkívüli állapotot vezettek be a szibériai Tyumeny régióban
- 12:37 A becslések szerint több mint 80 ezer hektárnyi terület égett ki Spanyolországban
- 10:30 Rekordösszegű, 290 millió eurós refinanszírozást kapott a Westend
- 8:33 NKA-ügy - Tarr Zoltán: két valótlan adatközlést találtak az Edda zenekarnak szánt támogatások között
- 6:32 Seattle-ben két ember meghalt, többen megsebesültek egy gasztronómiai fesztiválon kitört lövöldözésben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


