Bezzeg
Ukrajna 15 milliárd dollár IMF-hitelről tárgyalt
Csupán átmenetileg szünetelnek a megbeszélések a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és Ukrajna között egy újabb hitelcsomagról.
2013.02.12 16:05MTIAz IMF-küldöttség közel két héten át tárgyalt Ukrajnában, kedden elutazott Kijevből, de hamarosan visszatér, hogy folytassa az egyeztetést.
Ukrajna 15 milliárd dollár hitelről kíván megállapodni a Nemzetközi Valutaalappal. A megállapodás azért is fontos lenne Kijevnek, mert az idén 9,1 milliárd dollár külföldi adósságot kell rendeznie a tavalyi 6,5 milliárd dollár után. A 9,1 milliárd dollárból 6,4 milliárd dollárt az IMF-nek kell visszafizetni.
Az ukrán kormányfő szóvivője kedden azt mondta, hogy az IMF-küldöttség technikai munkára tért vissza Washingtonba, ahol előkészíti a megbeszélések újabb fordulóját.
Ukrajna eddig hét megállapodást kötött a Nemzetközi Valutaalappal, de az utolsót, amely szintén 15 milliárd dollárról szólt, a washingtoni székhelyű szervezet 2011 márciusban felfüggesztette. Erre azért került sor, mert az ország kormánya elutasította több népszerűtlen megszorító intézkedés bevezetését. Ezek közül néhányat azóta jóváhagyott a parlament, de Ukrajna továbbra is adós a lakossági gázár emelésével.
A népszerűtlen intézkedés az IMF szerint elengedhetetlenül fontos az államháztartási hiány mérséklése érdekében. A tavalyi deficit 6,7 milliárd dollár, a GDP 3,8 százaléka volt, ami csaknem duplája az egy évvel korábbinak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


