1,54 milliárd fontra nőtt a nettó nyeresége
Felszökött a Diageo profitja
Üzleti évének első felében 61 százalékkal 1,54 milliárd fontra nőtt a Diageo nettó nyeresége az egy évvel korábbihoz képest.
2013.01.31 13:15MTIA Diageo a világ legnagyobb szeszesital gyártója, olyan márkákkal mint a Johnnie Walker, a Smirnoff, a Guinness és a Baileys.
Az árbevétel 5 százalékkal 6 milliárd fontra emelkedett.
A költségcsökkentés, az amerikai és az ázsiai eladások növekedése, továbbá az, hogy a cégnek sikerült minden piacon áremelést érvényesítenie, messze ellensúlyozta az európai piac zsugorodását.
Latin-Amerikában 18 százalékkal, Ázsiában pedig 6 százalékkal nőtt a forgalom, Európában ellenben összességében 2 százalékkal csökkent, ezen belül Dél-Európában 19 százalékkal zuhant.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


