Takarékossági csomag része lesz
Németországban emelnék a vágott dohány jövedéki adóját
Német lapbeszámolók szerint Wolfgang Schäuble pénzügyminiszter a vágott dohány jövedéki adójának emelését tervezi az őszi parlamenti választások után.
2013.01.04 19:39MTIA Stuttgarter Nachrichten című lap beszámolója szerint az adóemelés várhatóan része lesz annak a takarékossági csomagnak, amelyet a választások után dolgoznak ki a pénzügyminisztériumban. Kormányzati források megerősítették a lapnak, hogy a tervezetet átadták a nagyobb dohánygyáraknak, és állásfoglalást kértek tőlük.
Németországban is egyre többen sodorják maguknak a cigarettát anyagi megfontolásból, mivel az úgynevezett fogyasztási dohány adóterhe lényegesen alacsonyabb, mint a cigarettáé. Emiatt csökkennek az állami adóbevételek. Húsz darab saját kezűleg sodrott cigaretta elkészítéséhez elegendő vágott dohány 1,20 euróba, míg egy doboz cigaretta 5 euró körüli összegbe kerül Németországban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:57 Magyar Péter: hét százalék is lehet a költségvetési hiány
- 18:55 Villámcsapás végzett Baja ikonikus gólyapárjával
- 16:50 Újabb fiókát dobott ki a gólyamama a fészekből Biharkeresztesen
- 14:49 BKK: új buszsáv épül a Róbert Károly körúti felüljárón és az Egér úton
- 12:48 Kormányszóvivő: meghosszabbítják a babaváró hitel visszafizetési moratóriumát
- 10:47 Tagadta bűnösségét a Morrison's-nál történt emberölés vádlottja a bíróságon
- 8:45 Felmentették Szász János filmrendezőt a sziámi ikrek kapcsán emelt vádak alól
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


