Két méter magas hegyekben áll
Olaszország továbbra is a szeméttel küzd
Az év végére újabb válsághelyzet alakult ki Olaszországban a háztartási hulladék miatt.
2012.12.27 16:18MTISzemétben áll a déli Foggia városa, de a háztartási hulladék elszállítása gondot okoz Rómában is - jelentette a csütörtöki sajtó. Két méter magas szeméthegyek torlaszolják el a Puglia tartománybeli Foggia utcáit. Az újságok az apokalipszishez hasonlították a 150 ezer lakosú városban kialakult helyzetet.
Az utóbbi években Nápolyban és Palermóban látott jelenetek ismétlődtek meg: Foggia lakosai felgyújtották a szemetet, folyamatos munkát adva a tűzoltóknak. A város köztisztasági hivatala éppen karácsonyra ment csődbe. Az önkormányzat alkalmi hulladékgyűjtőkkel igyekezett megtisztítani az utcákat, de a seprűkkel és lapátokkal felszerelt szemeteseket a rendőrségnek kellett védenie a köztisztasági hivatalnak az elbocsátásuk miatt tiltakozó dolgozóival szemben.
A sajtó szerint a háttérben a helyi szervezett bűnözés áll, amely magának akarja megszerezni a szemétszállítás üzletét. Az év végére nem tudják hova tenni a szemetet Rómában sem: megtelt az olasz főváros negyven éve működő szabadtéri szeméttelepe, az új megépítését pedig még el sem kezdték. Kudarcba fulladt a szemét külföldre szállítására kiírt beszerzési pályázat is. Ha Róma nem talál megoldást, 280 millió eurós európai uniós bírságot kockáztat.
Nápoly utcáin már nincs szemét, de ez a városnak az idén 130 millió eurójába került. A nápolyi háztartási hulladékot ugyanis az északolasz tartományokba szállítják feldolgozásra. Lombardia és Toscana tonnánként 150 euróért veszi át a nápolyi szemetet. A nápolyi családok évente több mint 400 eurós hulladékadót fizetnek.
A szemét kamionokkal való elszállításán pedig a camorra bűnszervezet keres, mivel korrupt közbeszerzéssel megszerezte magának az önkormányzat fizette hulladékszállítást - írták az újságok.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:37 A becslések szerint több mint 80 ezer hektárnyi terület égett ki Spanyolországban
- 10:30 Rekordösszegű, 290 millió eurós refinanszírozást kapott a Westend
- 8:33 NKA-ügy - Tarr Zoltán: két valótlan adatközlést találtak az Edda zenekarnak szánt támogatások között
- 6:32 Seattle-ben két ember meghalt, többen megsebesültek egy gasztronómiai fesztiválon kitört lövöldözésben
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


