A hatóság továbbra is szemmel tartja őket
Fél éve nem volt kiporzás a timföldgyár tározóinál
Az elmúlt hat hónapban nem volt fokozott egészségügyi kockázattal járó kiporzás vagy határérték-túllépés a timföldgyár tározóinak környékén, de a zöldhatóság továbbra is figyeli a levegőszennyezettség alakulását.
2012.12.19 13:00MTIZay Andrea, a Közép-dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség vezetője közleményében hangsúlyozta, hogy a zöldhatóság és a Veszprémi Bányakapitányság hatósági intézkedéseinek és a Mal Zrt. lefedési munkálatainak köszönhetően a tavasszal tapasztalt erőteljes, fokozott egészségügyi kockázattal járó kiporzások június óta nem ismétlődtek meg.
Hozzátette: a felügyelőség a vörösiszap sújtotta és a kiporzások által érintett területeken időszakos mérésekkel figyeli továbbra is a levegőszennyezettség alakulását Devecserben, Ajkán és Kolontáron. Káldi Zoltán bányakapitány kedden közölte, hogy befejezte az iszapömléskor átszakadt 25 hektáros X-es tározó lefedését a Mal Zrt.
A vörösiszap-katasztrófa büntetőperének tervezett helyszíni tárgyalása miatt érintett részt a timföldgyár nem fedte le. Jelenleg nincs kiporzásveszély, de ha mégis megtörténne, a bányakapitányság a szükséges intézkedéseket haladéktalanul megteszi, és arról a bíróságot tájékoztatja – tette hozzá.
A Mal Zrt. Ajka melletti X-es tározójából 2010. október 4-én kiömlő vörösiszap három települést öntött el: Kolontárt, Devecsert és Somlóvásárhelyet. A katasztrófa következtében tíz ember meghalt - az ügyben indult büntetőper vádirata nyolc ember halálát köti össze közvetlenül a vörösiszapömléssel -, több mint kétszázan megsérültek, több száz ház lakhatatlanná vált.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


