10 milliárd euróra lenne szükség
A trojka a magánszektort is bevonná a ciprusi bankmentésbe
Az EU, az IMF és az Európai Központi Bank hármasa azt tervezi, hogy a magánszektor befektetőit is bevonná Ciprus meggyengült bankszektorának feltőkésítésébe.
2012.12.09 14:51MTIA Der Spiegel idézte Ciprus és a trojka közötti szándéknyilatkozat tervezetet, amely szerint "az adófizetők költségeinek a csökkentése céljából a banki részvényeseknek és más hitelezőknek kellene átvállalniuk a veszteségeket, mielőtt jóváhagynák az állami segélyt". Ciprus számításai szerint bankszektorának feltőkésítéséhez 10 milliárd euró mentőcsomagra lenne szükség, ami az ország hazai össztermékének (GDP) több mint a fele.
Ciprus, amelynek bankszektora különösen súlyos veszteségeket szenvedett el a görög válság miatt, június óta tárgyal a trojkával egy segélycsomag feltételeiről. A ciprusi központi bank pénteken a hazai össztermék (GDP) idei alakulására vonatkozó számot 1,1 százalékos gyengülésről 2,4 százalékos zsugorodásra változtatta, a jövő évit 0,4 százalékos növekedésről 3,5 százalékos csökkenésre módosította.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06