A Vidék Akadémia első konferenciája
Fazekas Sándor: a gazdákkal együtt kell készülni az új uniós agrárpolitikára
A szaktárca az érintettekkel, a magyar gazdákkal közösen szeretne felkészülni az uniós agrárpolitika új, 2014 és 2020 közötti időszakára.
2012.10.16 16:22MTIFazekas Sándor a Stratégiai irányok a 2014-2020 közötti időszakra című háromnapos rendezvény megnyitóján úgy fogalmazott: most kell kijelölni a későbbi igazodási pontokat, és ehhez a munkához szükség van a hasonló fórumokra, a gazdákkal történő közvetlen és személyes konzultációk lehetőségének megteremtésére.
Hangsúlyozta: a mezőtúri tanácskozást további műhelymunkák követik majd, melyek eredményeként el kell érni, hogy az EU-s agrár- és vidékfejlesztési források hazánkban "valódi igények innovatív és hatékony kielégítésére fordítódjanak".
Utalt rá: a Vidék Akadémia céljai túlmutatnak az országon és a Kárpát-medencén is, hiszen Magyarország kedvező adottságai révén minőségi élelmiszer előállítására képes, amellyel az erre rászoruló külföldiek közül is sokaknak segíthet.
A tárcavezető a programnak otthont adó egykori Mezőtúri Főiskola épületéről szólva rámutatott: országszerte akadnak ilyen létesítmények, melyek arra várnak, hogy ismét "életre kelhessenek". Ehhez pedig a Jász-Nagykun-Szolnok megyei városhoz hasonlóan máshol is vannak erős közösségek és elkötelezett emberek.
Közölte: reményei szerint a Szeged-Csanádi Egyházmegyével való együttműködésnek köszönhetően Mezőtúr hamarosan újra az agrárszakember-képzés egyik vidéki fellegvára lesz Magyarországon.
Újságírói kérdésre válaszolva Fazekas Sándor az új földtörvény kedden megkezdődött általános parlamenti vitájáról szólva azt mondta: bár a jogszabály kapcsán vannak viták és eltérő nézetek", bízik benne, hogy azt végül sikerül majd konszenzussal elfogadnia az országgyűlésnek.
Az új földtörvény ugyanis a vidék alkotmánya" lesz, mely 1100 év után kínál lehetőséget a birtokviszonyok rendezésére - tette hozzá a politikus jelezve, hogy a földvásárlási moratórium leteltére olyan gyakorlati, kézzel fogható megoldásokat kell találni, melyek garantálják a magyar gazdák biztonságát a külföldi és spekulációs földvásárlókkal szemben.
A jogszabály betartatásában a kormány a Nemzeti Földalapnak meghatározó szerepet szán és a szervezet megerősítését tervezi - tájékoztatott a vidékfejlesztési miniszter, aki az eseményen ünnepélyes keretek között két nyertes gazdának adott át földhaszonbérleti szerződést.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06