A kohézió barátai
Schulz: A kohézió a politikai stabilitás eszköze is
Az Európai Unió (EU) 2014 és 2020 közötti költségvetésének a nettó befizető országok és a támogatásokat felhasználó országok közötti igazságos és pragmatikus megegyezésként kell megszületnie.
2012.10.05 17:42MTIEzt Martin Schulz, az Európai Parlament (EP) elnöke jelentette ki a "Kohézió barátai" csoport csúcstalálkozóját követő sajtótájékoztatóján pénteken Pozsonyban. A találkozó résztvevői - a kohéziós támogatások jelentősebb lefaragásával nem számoló költségvetés-tervezetet támogató - nyilatkozatot fogadtak el.
Martin Schulz a közös nyilatkozattal kapcsolatban azt mondta: a "Kohézió barátai" csoport álláspontja egyezik az EP irányvonalával, mivel az Európai Bizottság (EB) által bemutatott költségvetési tervezet megegyezik az uniós parlament számára elfogadható minimummal. Hozzátette: az EP nem támogatna egy olyan költségvetést, amely jelentősen "ez alá a határ alá menne". "Az európai képviselők készek a takarékoskodásra, amennyiben az adott tagországok azt mondanák: konkrét projektekre szánt összegeket akarnak csökkenteni. Nem álunk készen a kohéziós alapokra szánt pénzösszegek csökkentésére" - hangoztatta.
Martin Schulz ezzel összefüggésben elmondta: a kohéziós támogatások az EU több tagországa számára az egyetlen eszköz, amellyel kilábalhatnak a válságból. "A kohézió az EU-ban nem csak a gazdasági de a politikai stabilitás eszköze is" - jelentette ki. Hangsúlyozta: nem szabad elfeledkezni arról sem, hogy a jelenlegi nettó befizető EU tagországok között akadnak olyanok is, amelyek korábban maguk is élhettek a felzárkóztatási támogatások adta segítséggel.
Az EP elnöke rámutatott: az elmúlt években több olyan esetre is akadt példa, amikor az EU "nagy és erősebb" országai kompromisszumkeresés helyett saját akaratukat igyekeztek a többiekre kényszeríteni. Leszögezte: az unió leendő költségvetésének a nettó befizetők és a támogatásokat felhasználói közötti igazságos és pragmatikus megegyezésként kell megszületnie.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:58 Bűncselekmény gyanúját állapította meg az ÁSZ a Metropolitan egyetemen vizsgálata során
- 19:55 Lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
- 16:48 KÉSZ Építő Zrt: érvénytelenítette az ÉKM az új Pázmány campusra kiírt közbeszerzési eljárást
- 14:07 Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


