2013 július végéig szól a szerződés
Bezárják az MNB-t őrző céget
Végelszámolás indult a budapesti székhelyű Tom Clear Zrt.-nél. A társaságot 2010-ben bízták meg a Magyar Nemzeti Bank épületének őrzésével, a szerződés elvileg 2013-ig szól.
2012.03.24 16:32gazdasag.huVégelszámolással szűntetnék meg a Tom Clear Zrt.-t. A társaság ellen a Bács-Kiskun megyei Főügyészség indított végrehajtást idén januárban. Az őrző-védő cég számtalan közbeszerzési pályázaton indult, és csak 2010-ben 21 tenderen került ki nyertesen. A legnagyobb falat, a Magyar Nemzeti Bank Szabadság téri és Soroksári objektumainak védelme volt, a szerződést 2010-ben szignálták, és elvileg 2013 július végéig szól. A kontraktus szerint a biztonsági cég fegyvertelen személy- és vagyonőrökkel biztosítja az épületeket, de munkatársai az ügyfélirányításban is részt vesznek. A szerződés nettó értéke 200,4 millió forint. Korábban jelentősebb megrendeléseket kapott a Vám- és Pénzügyőrségtől, a Szépművészeti Múzeumtól és a Komárom-Esztergom megyei Önkormányzattól.
A céget 1998-ban alapították, magánszemélyek tulajdonában áll. Tavaly év elején 300 főt, jelenleg 200 körüli dolgozót foglalkoztat. Árbevétele 2009-ig folyamatosan nőtt, végig nyereségesen működött. 2008-ban és 2009-ben forgalma meghaladt a hárommilliárd forintot. Két éve 2,6 milliárd forint árbevételt ért el, nyeresége nem érte el a 7 millió forintot.
Fekete év volt a 2011-es az őrző-védő cégek életében. 472 társaság ellen indult felszámolási eljárás, és 414 végelszámolásról döntöttek. Az elmúlt hat évben nem volt soha ennyi cég ellen eljárás. Tavaly 718 új vállalkozást jegyeztek be hasonló tevékenységgel, de ez sem ellensúlyozta a rekordszámú megszűnést. Jelenleg kicsit több mint 6500 cég tevékenykedik a piacon.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


