Bebukik a közlekedési társaság?
Hagyó így szalámizta a BKV-t: a sztrájkokat is közpénzből fizették?
Csaknem tízmilliárd forintot fizet a BKV a hatályos munka törvénykönyvén felüli juttatásokra, miközben a közlekedési társaság finanszírozási jövőjéről nincs döntés.
2011.11.14 07:35ma.huA cégnél még ma is léteznek az egykori szocialista nagyvállalati juttatások: a törzsgárdatagok elismerésére csaknem 300 milliót költenek, a kiváló véradóknak félmillió jut, évente több mint 220 millióból üdültetik dolgozóikat, és tízmilliókból fedezik az emlékplakettek, oklevelek és díjkiosztó rendezvények költségeit – számol be a Magyar Nemzet.
A lap szerint már biztos, hogy a 2011-ben a jogszabályban előírtakon túl kifizetett pénzek meghaladják az 5,8 milliárd forintot.
A szakszervezetek természetesen tiltakoznak a kollektív szerződés elrendelt felülvizsgálata ellen, a Hagyó-ügy nyomozati irataiból viszont kiderült: az előző ciklusban még a sztrájkokat is közpénzekből fizették - állítja a Magyar Nemzet.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
- 18:24 Újabb Epstein-dokumentum került nyilvánosságra: feloldották az állítólagos búcsúüzenet titkosítását
- 16:31 Mindenki erről beszél: zseniális videóval edukál a magyar rendőrség
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


