Felduzzasztanák a tartalékokat
Az aranyipart is államosítja Venezuela
Az aranyipar államosításának tervéről beszélt szerdán az állami televízióban a lábadozó venezuelai elnök.
2011.08.17 19:47MTIHugo Chávez elmondta, hogy az aranykitermelő és -feldolgozóipart is államosítaná, és a termelést az ország aranytartalékainak felduzzasztására használná fel az emelkedő nemzetközi aranyárak közepette.
Közölte, hogy a napokban elnöki rendelettel intézkedik az aranyipar államosításáról.
Becslések szerint Venezuela déli részén Latin-Amerika legnagyobb aranykészletei találhatók. Hivatalos adatok szerint évente 4,3 tonna aranyat termelnek ki az országban.
Tavaly Chávez azt engedélyezte az aranytermelőknek, hogy kitermelésük legfeljebb 50 százalékáig exportálhatnak, a fennmaradó 50 százalékot pedig a központi banknak kell eladniuk.
Korábban 30 százalékos volt az exportkorlát.
Tavaly augusztus végi állás szerint Venezuela 363,9 tonnás aranytartaléka a 15. volt a világon.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


