Kellett volna még 10 szavazat
Elbukott az adósságplafon-emelési törvényjavaslat
Elbukott vasárnap az amerikai szenátusban a Harry Reid demokrata párti házelnök által előterjesztett törvényjavaslat az adósságplafon emeléséről.
2011.07.31 20:06MTIA törvénytervezet a próbaszavazásnak minősített erőpróbán 50 voksot kapott 49 ellenében. A javaslat elfogadásához 60 szavazatra lett volna szükség a 100 tagú amerikai felsőházban. A voksolásnak voltaképpen már csak áttételesen volt köze az adósságplafon emeléséről folytatott, kompromisszumkereső tárgyalásokhoz. Ezt alátámasztandó a demokrata szenátusi többség sikerét zátonyra futtató republikánus honatyák síkraszálltak az egyezkedés folytatása mellett.
Reid törvényjavaslata értelmében az adósságlimitet 2500 milliárd dollárral kellett volna megemelni, a kiadások 2200 milliárd dolláros, 10 éven végrehajtandó csökkentése mellett.
A Fehér Ház vasárnapi médiajelentések szerint folytatja a megbeszéléseket a kongresszusi republikánusokkal a kompromisszum elfogadásáról. Mitch McConnell, a szenátusi republikánus kisebbségének vezetője korábban kijelentette, hogy a felek "nagyon közel" vannak a kiegyezéshez. Elmondása szerint a tárgyalások egy mintegy 3000 milliárd dolláros, 10 évre szóló költségcsökkentési csomag elfogadásáról szólnak, amelyek lehetővé tennék a kormányzat számára, hogy két ütemben, 2012 végéig eleget tehessen fizetési kötelezettségeinek.
Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter május 17-én jelentette be, hogy az adósságplafon megemeléséről megkötendő megállapodás hiányában a kormányzat augusztus 2-án fizetésképtelenné válik. A kongresszus a 60-as évek eleje óta 78 alkalommal módosította az adósságlimitet.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06