Nagy fehér
Nő a cápaészlelések száma Amerika keleti partjainál
A szakértők megfigyelései szerint a nagy fehér cápák idén előbb és nagyobb számban jelentek meg a régióban, mint korábban.
2016.07.28 12:08MTI
Wikipédia/Kurzon
Egyre nő a cápaészlelések száma idén nyáron az Egyesült Államok keleti partvonalánál.
Gregory Skomal massachusettsi tengerbiológus Cape Codnál tanulmányozza a nagy fehér cápákat. A szakember szerint a csúcsragadozók idén előbb és nagyobb számban bukkantak fel a területen, mint a korábbi években, számuk általában augusztusban és szeptemberben szokott tetőzni.
A kutató és csapata tavaly ilyenkor mindössze három, idén azonban már nyolc új cápát jelölt meg a térségben.
Bryan Frazier dél-karolinai tengerbiológus szerint a homokpadi, a feketefoltos és egyéb cápák vizsgálatából származó előzetes adatok azt sugallják, hogy a több évnyi túlhalászat után idén is folytatódik a populációk regenerálódása.
A nemzetközi cápatámadási adatbázis (ISAF) szerint idén 22 igazolt eset történt az Egyesült Államok partjainál, ezek közül egyik sem volt halálos kimenetelű. Világszerte 36 cápatámadás történt, három halálos áldozattal.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


