Evolúció
180 millió éves tengeri őslény csontvázra bukkantak
Egy tengeri őslény 180 millió éves csontvázára bukkant egy fosszíliagyűjtő kutató a németországi Braunschweigban.
2014.07.03 13:15MTI
Forrás: Wikipedia
Az ichtioszaurusz (halgyík) vázának 35 százaléka maradt meg: azonosítottak többek között néhány csigolyát, bordát és koponyacsontot - mondta el Ralf Kosma, a braunschweigi Természettudományi Múzeum munkatársa.
A lelet megtalálását két héten át titokban tartották, hogy biztonságosan megtörténhessen a csontok feltárása - közölte Ulrich Joger múzeumigazgató. Hozzátette: reményeik szerint az újonnan felfedezett ichtioszaurusz még több látogatót vonz az intézmény novemberig tartó őskori kiállítására.
Ugyanezen a helyen a szakértők már több alkalommal is találtak ichtioszaurusz-maradványokat. A halgyík néven is ismert lények hüllőszerű ősöktől származtak és tökéletesen alkalmazkodtak a vízi élethez. Lábaik evezőkhöz hasonlítottak, testük a delfinéhez hasonlított. Nem raktak tojásokat a szárazföldön, utódaik élve, a vízben születtek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


