Feleresztenek a világűr határára egy ballont
Önműködő autók és hobbiűrkutatás hazánkban
A BME fejlesztőcsapata bemutatja azt a teljesen elektromos hajtású autóját, amely három és fél másodperc alatt éri el az óránkénti száz kilométeres sebességet, így a lóerő/tömeg aránya a Forma-1-es versenyautókéval vetekszik.
2014.04.12 12:55MTI
Az önműködő gépkocsikról, a világ leggyorsabb autóiról, a hobbiűrkutatás legújabb fejlesztéseiről is szó lesz a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Simonyi Károly Szakkollégiumának április közepére szervezett tudományos konferenciáján.
Magyarország egyik legnagyobb, egyetemi hallgatók által szervezett éves tudományos rendezvényén a villamosmérnöki és informatikai szakma kutatói, fejlesztői, cégeinek képviselői tartanak előadásokat és bemutatókat a legújabb technikai vívmányokról, a diákok pedig workshop jellegű előadásokon mutatják be kutatásaikat.
Oláh Ákos, a BME Simonyi Károly Szakkollégiumának vezetője, a konferencia sajtófelelőse az MTI-nek elmondta, hogy a Schönherz Zoltán Kollégiumban működő szakkollégium - amely az ország egyik legnagyobbja csaknem kétszáz taggal - 2003-tól szervez ilyen szakmai konferenciákat.
Az április 15-i rendezvényen az egyetem fejlesztőcsapata bemutatja azt a teljesen elektromos hajtású autóját, amely kevesebb mint három és fél másodperc alatt éri el az óránkénti száz kilométeres sebességet, így a lóerő/tömeg aránya a Forma-1-es versenyautókéval vetekszik.
Elmondta azt is, hogy a konferencián feleresztenek a világűr határára egy ballont, és a harminc kilométeres magasságból kapott adatok elemzése közben bemutatják a mérőballon moduláris felépítésű fedélzeti rendszerének tervezési fázisait is.
A holland Jan Jongboom, a Firefox OS vezető fejlesztője mindent elárul a legújabb mobil operációs rendszer felépítéséről és alkalmazásairól, a Microsoft képviselője pedig a játékkonzolok jövőjét vázolja fel.
Szó lesz a manapság egyre jelentősebb etikus hackelésről, a Bosch szakembere a teljesen önműködő autós közlekedésről fog bemutatót tartani, de például a "brutális fizika" keretében az elektromágneses indukció elve alapján képlékenyen alakított fémekről is tartanak demonstrációt. A konferencián jelen lesznek a világ olyan nagy fejlesztőcégei is, mint például az NNG, a National Instruments, a ThyssenKrupp vagy az Accenture.
A konferenciát élő adásban is lehet követni a szakkollégium honlapján.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:01 A katolikusok imádták - Trump szerint nincs miért bocsánatot kérnie a pápás AI-képből
- 8:00 Az USA Legfelsőbb Bírósága jóváhagyta Trump transznemű katonákra vonatkozó tilalmát
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
- 16:39 Nicusor Dan: nem a pártoknak, hanem a társadalomnak kell irányt választani Románia számára
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06