A Tienkung-1 kísérleti űrállomás-modullal
Sikerrel dokkolt kézi vezérléssel a Sencsou-10 űrhajó legénysége
A június 11-én felbocsátott űrhajón tartózkodó három űrhajós sikeresen - kézi irányítással - levált az űrállomásmodulról, majd másfél órával később ismét összekapcsolódott vele.
Nézzen további űrhajós képeket! 
Végrehajtotta a kézi vezérlésű dokkolást a Tienkung-1 kísérleti űrállomásmodullal a kínai Sencsou-10 kínai űrhajó legénysége vasárnap, s ezzel teljesítette egyik fő küldetését - jelentette kínai központi televízió helyi idő szerint a délelőtti órákban.
Az északnyugat-kínai Góbi-sivatagban található űrközpontból június 11-én felbocsátott űrhajón tartózkodó három űrhajós sikeresen - kézi irányítással - levált az űrállomásmodulról, majd másfél órával később ismét összekapcsolódott vele.
A legénység a Tienkung-1-en folytatja tudományos megfigyeléseit és kísérleteit - jelentette a Hszinhua hivatalos kínai hírügynökség. Küldetésük összesen 15 napig tart. A tavaly júniusban felbocsátott Sencsou-9 űrhajó három űrhajósa hasonló módon - akkor első ízben - eredményesen hajtotta végre a kézi dokkolást.
A kínai űrprogram 1992-es kezdete óta ez az ötödik alkalom, hogy a kelet-ázsiai ország embert küldött az űrbe. A tavalyi expedíciót megelőzően 2003-ban, majd 2005-ben és 2008-ban.
A Sencsou-10 missziója a kínai űrprogram második szakaszának a része. A Tienkung-1 immár több mint 600 napja kering az űrben, s várhatóan még három hónapig marad szolgálatban.
A harmadik szakaszban épül majd meg a Tienkung-2 és a Tienkung-3 űrlaboratórium, és a tervek szerint 2020 körül kezdheti meg működését Kína első - 60 tonnásra tervezett - űrállomása. A távlati célok között egy Hold-expedíció is szerepel.
Szakértők megjegyzik: Kína - sikerei ellenére - továbbra is messze van attól, hogy a jelenlegi űrnagyhatalmakkal, az Egyesült Államokkal és Oroszországgal érdemben felvegye a versenyt.
Kapcsolódó írások:
- Elstartolt Kínából a Sencsou-10 űrhajó
- Újra embereket küld a világűrbe Kína
- Belső Mongólia területén landolt a Sencsou-9 kínai űrhajó
- Levált a kínai űrállomásmodulról és visszaindult a Földre a Sencsou-9
- Sikeresen összekapcsolódott a kínai Sencsou-9 űrhajó az űrállomásmodullal
- Útban az űrbe a Sencsou-9 kínai űrhajó
- Sikeresen dokkolt a Sencsou-8 űrhajó
- Kína sikeresen elindította a Sencsou-8 űrhajót
- Űrbeli dokkolásra indul a Sencsou-8 kínai űrhajó
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
- 12:01 Hőség - Szombattól harmadfokú a hőségriasztás
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla

Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


