Homo erectus törzsek telepedtek le a szigeten
Már i.e. 130 ezer körül lakott volt Kréta
Régészek megállapították: már az időszámításunk előtti 130 ezer körül megérkeztek és letelepedtek Kréta szigetére az előemberek közé tartozó Homo erectus törzsek.
2011.08.23 20:28MTIEz azt jelenti, hogy a földközi-tengeri sziget az eddigi feltételezésekkel ellentétben mintegy 100 ezer évvel korábban lakott volt.
Az amerikai Észak-Karolinai Egyetem régészcsapata Krétáról származó talajminták és szerszámleletek elemzésének a segítségével jutott arra a következtetésre, hogy a Homo erectus törzsek az észak-, és fekete-afrikai területek irányából érkeztek a szigetre. A régészek olyan fejszéket és fegyvereket is találtak, amelyek 800 ezer éves afrikai leletekre hasonlítanak.
"A radiokarbonos kormeghatározásnak köszönhetően, most már teljes bizonyossággal állíthatjuk, hogy az általunk talált szerszámok és fegyverek az időszámításunk előtti 50-130 ezer évekből származnak" - közölte Carl Hugman geológus.
"A szerszámok azt bizonyítják, hogy a sziget őslakói - a minósziak első ősei - kitűnő mesteremberek voltak és képesek voltak hatalmas szerkezetek megépítésére" - idézte a szakembert a greekreporter.com internetes oldal.
A mostani felfedezésig egy időszámításunk előtti 7 ezerből származót tartottak Kréta legősibb településének.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


