DNS-készlet
A kenguruk génjeikkel ugranak
Külön "ugrógéncsoportja" lehet a kenguruféléknek - erre jutott egy nemzetközi tudóscsapat egy törpekengurufaj DNS-állományának elemzése alapján.
2011.08.23 07:09MTIEz volt az első kutatás, amely kengurugenomot vizsgált, ausztrál, amerikai, japán brit és német tudósok vettek benne részt. Meglátásuk szerint a kenguruk sajátos - hatalmas ugrású - mozgásáért génjeik egy csoportja a felelős. A kengurugenom tanulmányozása egyúttal az emlősök evolúciójának jobb megismeréséhez is hozzájárulhat. Az erszényes és a méhlepényes emlősök közös őstől származnak, "útjaik" 180 millió évvel váltak szét. A kenguruk génjeinek összevetése a placentás emlősökével megmutathatja, hogy melyek a kizárólag kengurukban meglévő géncsoportok.
Az máris kitűnt, hogy a vizsgált kengurufajnak - a mindössze nyúlnagyságú tammar kengurunak - rendkívül gazdag a szaglásért felelő génkészlete, több mint 1500-ból áll, ami ha nem is "állatvilágrekord", de ritka - adta hírül The Daily Telegraph című brit lap.

Kapcsolódó írások:
- Pótmama neveli Al Caponét, az elárvult szegedi kengurukölyköt
- Kenguru- és csörgőkígyó- után jön az oroszlántaco
- Őskori babahordozó "kenguruk" miatt váltunk emberré?
- Az ausztrál erszényeseknek amerikai őseik voltak
- Eggyel kevesebb rejtély: miért kicsi a kenguru keze?
- Kenguruhús kerülhet a perui étrendbe
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


