BL-nyolcaddöntők
Otthon bukott a címvédő Milan - tizenegyesdráma Sevillában
Kiesett a Bajnokok Ligája címvédő Milan együttese. Hazai győzelmekkel biztosította be a továbbjutást a Barcelona és a Manchester United.
2008.03.05 07:25ma.hu
Fabregas továbblőtte az Arsenalt
Az első találkozó 0-0-ja után a milánói Milan-Arsenal találkozón sem láthatott gólözönt a közönség. De míg a londoni meccsen sok helyzet sem született, addig a visszavágón felváltva kerültek veszélybe a kapuk.
A hatalmas iramú találkozón az Arsenal irányított, a nagyobbnál nagyobb helyzetek is kimaradtak azonnal – miközben a Milan kontrákból veszélyeztetett.
Aztán egy zseniális lövés és egy bravúrra képtelen kapus eldöntötte a találkozót. A 84. percben Cesc Fabregas 30 méterről tüzelt a jobb alsóba, Kalac lassan vetődött, előny az Ágyúsoknál.
A teljesen kitámadó Milan sorsát Adebayor pecsételte meg az utolsó percben. Kiesett tehát a címvédő, míg az angol bajnoki listavezető Arsenal a legjobb nyolc közé jutott.
Kevesebb izgalmat hozott a Barcelona-Celtic találkozó. A katalánok a skóciai 3-2-es győzelemhez Xavi révén már a harmadik percben hozzátettek egy gólt. A Barca komolyabb megerőltetés nélkül, 4-2-s összesítéssel jutott tovább.
Cristiano Ronaldo megállíthatatlan
A Manchester United szintén odahaza hozta a papírformát: Cristiano Ronaldo góljával az MU 1-0-ra győzte le a Lyon gárdáját – 2-1-es összesítéssel így Alex Ferguson együttese ment tovább.
A nap meccsét a Sevilla-Fenerbahce találkozó hozta. A törökországi 3-2-es Fener győzelem után a spanyolok gyorsan el akarták dönteni a továbbjutás kérdését: Alves és Keita góljaival már a 9. percben 2-0-ra ment a kétszeres UFEA-kupa győztes.
Deivid szépített a helyzeten, Kanoute találatával azonban a félidőben két gólos Sevilla előnnyel mehettek pihenni a felek.
Igen ám, de Deivid újabb gólt szerzett a második játékrészben: 3-2 a vége itt is, jöhetett a hosszabbítás. Végignyomta a ráadást a Sevilla, a török együttes azonban hősiesen védekezett a félelmetes Sanchez Pizjuanban. Következhetett az orosz rulett, a tizenegyesek.
A hazaiak három büntetőjét is hárította Demirel, a Fener így hatalmas meglepetésre jutott a legjobb nyolc közé.
Eredmények:
Milan-Arsenal 0-2 (összesítésben: 0-2)
Barca-Celtic 1-0 (4-2)
MU-Lyon 1-0 (2-1)
Sevilla-Fenerbahce 3-2 (5-5 – tizenegyesekkel továbbjutó: Fenerbahce)
Szerdán játsszák:
Real-Roma (az első meccsen 1-2)
Chelsea-Olympiakosz (0-0)
Porto-Schalke (0-1)
Jövő kedden játsszák:
Inter-Liverpool (0-2)
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


