Sport
Leállt a defibrillátora, meccs közben összeesett a 69-szeres holland válogatott
Daley Blind hamarosan jobban lett, és saját lábán hagyta el a pályát.
2020.08.26 11:09MTIA Hertha BSC ellen játszott keddi felkészülési mérkőzésen egy pillanatra leállt a beültetett defibrillátora (ICD) Daley Blindnek, az Ajax holland válogatott labdarúgójának. A 30 éves védő néhány perccel a találkozó lefújása előtt összeesett a pályán, és Erik ten Hag vezetőedző beszámolója szerint a rosszullétét az okozta, hogy a szívverését szabályozó készülék rövid időre kikapcsolt. Blind hamarosan jobban lett, és saját lábán hagyta el a pályát.
A hátvédnél decemberben diagnosztizáltak szívizomgyulladást, miután a Valencia elleni Bajnokok Ligája-mérkőzést követően szédülésre panaszkodott. Ezért beültettek neki egy defibrillátort, amely szabályozza a szívverést, és szükség esetén megakadályozza a hirtelen szívmegállást.
"Nincs semmilyen tünete, csak annyi történt, hogy a készülék leállt, de ezt követően azonnal jobban érezte magát" - nyilatkozta az Ajax vezetőedzője a holland televíziónak, és hozzátette, Blindre most további orvosi vizsgálatok várnak.
A 69-szeres válogatott Blind bekerült a hollandok bő, 32 fős keretébe a lengyelek és az olaszok elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésekre.
Az Ajax a holland bajnokság első fordulójában, szeptember 13-án a Sparta Rotterdam vendége lesz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:53 Fontos adóváltozások léptek hatályba
- 14:52 3%-os kedvezményes elsőlakáshitelt jelentett be Orbán
- 13:07 Fekete az ég alja - talán kezd normalizálódni a helyzet a MOL-finomítóban
- 12:20 Kizártak egy magas rangú katonatisztet a kínai hadsereg legfelsőbb parancsnokságából
- 10:20 Alföldi zebracsikó született a Szegedi Vadasparkban
- 8:18 Idén is várja a szórakozni vágyókat a debreceni Campus Fesztivál
- 6:18 Szent László királynak állít emléket a jegybank új érméje
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06