Sport
Európa Játékok - Két magyar búcsúzó a nyitónapon
Bár hivatalosan csak a péntek esti megnyitóval veszi kezdetét a II. Európa Játékok Minszkben, a nap folyamán már rendeztek versenyeket, a magyarok három sportágban voltak érdekeltek.
2019.06.21 19:50ma.huA 3x3-as női kosárlabdacsapat kezdte a sort, amely délelőtt nagy küzdelemben, hosszabbítás után 20-19-re kikapott a csehektől. Szombaton a németek és a románok várnak az együttesre a B csoportban, ahonnan az első kettő jut majd tovább a negyeddöntőbe.
Az EJ egyetlen magyar íjásza, Banda Árpád 647 körrel a 26. helyen zárta az olimpiai szám rangsoroló versenyét, s így hétfőn már a 32 közé jutásért is lőnie kell. Ellenfele a bolgár Ivan Bancsev lesz, aki 635 körrel a 39. helyen zárt pénteken.
A férfi ökölvívóknál - akiknek a minszki torna egyben Európa-bajnokság is - három magyar mutatkozott be, s kettejük számára már véget is ért a verseny. A 69 kilóban érdekelt Kozák László legyőzte román ellenfelét, a 2015-ben Eb-bronzérmes Csóka Nándor (56 kg) viszont kikapott belga riválisától, Nagy Bencét (+91) pedig a harmadik menet elején, egy szerencsétlen összefejlés után sérülés miatt leléptették.
A szombati versenynapon hét sportágban lesznek érdekeltek a magyarok, többek között cselgáncsban is, amely a férfi bokszhoz hasonlóan egyben Európa-bajnokság is a résztvevőknek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:54 Románia megtiltaná volt katonáinak és rendőreinek, hogy konfliktusövezetekbe szegődjenek zsoldosnak
- 8:51 ÉKM: felgyorsulhat a gépjárművek honosítási eljárása
- 6:51 A jegybank új ajánlással segíti a fogyatékossággal élőket
- 22:48 NGM: a kormány meghosszabbítja a kamatstopot
- 20:48 Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
- 18:44 Nagy István: jó minőségű dinnyével indul a magyar dinnyeszezon
- 16:44 Nőtt a Mazda eladása az év első öt hónapjában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06