Négy gól Románia ellen
Női kézilabda Eb - Hollandiáé a bronzérem
A holland női kézilabda-válogatott nyerte a franciaországi Európa-bajnokság bronzérmét, miután a vasárnap délutáni helyosztón négy góllal legyőzte Románia csapatát Párizsban.
2018.12.16 15:51MTIJobban kezdett, és a 12. perc után egy 4-0-s sorozattal ellépett a holland csapat. A Cristina Neagut szerdán súlyos térdsérülés miatt elveszítő románok igyekeztek tartani a lépést ellenfelükkel, de a védekezésük nem volt megfelelő, így a szünetben már hétgólos hátrányban voltak.
A szünet után Helle Thomsen holland szövetségi kapitány számos cserejátékosának lehetőséget adott, ekkor egy 5-0-s szériával felzárkózott Románia, de az egyenlítésre nem volt esélye.
A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC holland irányítója, Cornelia Nycke Groot mind az öt lövését gólra váltotta. Honfitársa, Estavana Polman lett a mezőny legeredményesebb játékosa hét találattal.
A Siófok KC román kézilabdázói közül a kapus Denisa Dedu 23 lövésből tizet védett, Melinda Geiger és Gabriela Perianu, valamint a debreceni Madalina Zamfirescu egyaránt két góllal zárt.
Eredmény, a 3. helyért:
Hollandia-Románia 24-20 (15-8)
később:
döntő:
Franciaország-Oroszország 17.30
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:10 Vegyi vészhelyzet Katalóniában: hatalmas klórgázfelhő szabadult el
- 16:45 30 napos tűzszünetet jelentett be Zelenszkij - Putyin nem kért belőle
- 15:00 Trump - Azonnali tűzszünetben állapodott meg India és Pakisztán
- 14:00 Hozz magaddal lapátot! - Elképesztő összefogás zajlik a Parajdi sóbánya megmentéséért - videók
- 12:50 Nyílt utcán, forgalomban csapott le a TEK egy ukrán állampolgárra a kémügy miatt - videó
- 10:46 Pakisztán védelmi minisztere - Jelenleg nincs napirenden az atomeszközök bevetése India ellen
- 8:42 Pakisztán nagyszabású katonai műveletet indított India ellen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06