Gyász
Elment az utolsó 6:3-as
Utolsóként Jackie Sewell is elhunyt az 1953. november 25-én rendezett legendás Anglia-Magyarország labdarúgó-mérkőzés játékosai közül hétfőn.
2016.09.26 18:21MTIA BBC beszámolója szerint az egykori csatár 89 éves korában halt meg.
Sewell a Notts County színeiben 193 mérkőzésen 104 gólt szerzett, majd 1951-ben - rekordot jelentő 34 500 fontért - a Sheffield Wednesday csapatába igazolt.
Az angol válogatottban csupán hat alkalommal szerepelt és három gólt szerzett, az egyiket éppen az évszázad mérkőzésének nevezett találkozón, amelyet a magyarok 6-3-ra megnyertek a londoni Wembley Stadionban. Az angol válogatott ezen a találkozón kapott ki először hazai pályán nem brit csapattól.
Sewell a 15. percben, 1-0-s magyar vezetésnél talált a hálóba, később pedig így emlékezett vissza a meccsre: "Az emberek azt hitték, mi fogunk nyerni, de emlékezetes leckét kaptunk azon a napon. Nem játszottunk rosszul, de a magyarok egyszerűen fantasztikusak voltak. A legjobb csapat volt, amelyet valaha életemben futballozni láttam".
Az akkor pályára lépett 23 futballista közül ő halt meg utolsóként.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:54 Románia megtiltaná volt katonáinak és rendőreinek, hogy konfliktusövezetekbe szegődjenek zsoldosnak
- 8:51 ÉKM: felgyorsulhat a gépjárművek honosítási eljárása
- 6:51 A jegybank új ajánlással segíti a fogyatékossággal élőket
- 22:48 NGM: a kormány meghosszabbítja a kamatstopot
- 20:48 Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
- 18:44 Nagy István: jó minőségű dinnyével indul a magyar dinnyeszezon
- 16:44 Nőtt a Mazda eladása az év első öt hónapjában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06