Harc a riói indulási jogért
Kajak-kenu vk - Douchev-Janics és Lucz is a középfutamban
A háromszoros ötkarikás aranyérmes Douchev-Janics győzelemmel, a 21 éves, korosztályos világbajnok Lucz pedig negyedik hellyel biztosította a helyét a délutáni középfutamban.
2016.05.20 12:41MTIA riói indulási jogért harcoló Douchev-Janics Natasa és Lucz Dóra is sikerrel vette a péntek délelőtti előfutamot K-1 200 méteren a duisburgi kajak-kenu világkupán, amely ebben a számban az olimpiai válogató második fordulója a magyar indulók számára.
A háromszoros ötkarikás aranyérmes Douchev-Janics győzelemmel, a 21 éves, korosztályos világbajnok Lucz pedig negyedik hellyel biztosította a helyét a délutáni középfutamban. A múlt heti, szegedi válogatót Douchev-Janics nyerte, így ha most is honfitársa előtt végez, bekerül a riói csapatba.
A férfi K-2 200 méteren a világbajnoki címvédő Tótka Sándor, Molnár Péter duó megnyerte előfutamát, a Balaska Márk, Birkás Balázs kettős pedig ötödik lett, K-1 1000 méteren Kopasz Bálint harmadik, Bogár Gábor hatodik, C-1 1000 méteren Bodonyi András hatodik, női C-1 200 méteren Takács Kincső negyedik, míg K-2 1000 méteren Janza Richárd és Korondy Tamás nyolcadik, Noé Zsombor és Vass Péter harmadik hellyel mutatkozott be. Az összes egység a délutáni középfutamba került, egyedül Takácsnak volt lehetősége egyből a döntőbe jutni, de ehhez győznie kellett volna.
Ezekben a számokban szombaton rendezik majd a döntőt.
További program:
középfutamok 14.00
szombat:
előfutamok 8.40
középfutamok 9.55
döntők 12.30
előfutamok 15.00
középfutamok 17.10
vasárnap:
döntők 10.30
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


