Óriások csatája kilátásban
Klicskóék kihívják Valujevet
A Klicsko testvérek szívesen összemérnék erejüket Nyikolaj Valujevvel, a Boksz Világszövetség (WBA) nehézsúlyú orosz világbajnokával.
2008.11.04 08:24MTI, koac, ma.huAkár össze is jöhet egy Klicsko-Valujev bokszmérkőzés, legalábbis ha az ukrán fivéreken múlik, ők ugyanis arról nyilatkoztak, hogy szívesen megmérkőznének az orosz óriással.
"A másik négy nagy szervezet világbajnoki öve a miénk, nekem mindegy Vlagyimir vagy én találkozom Valujevvel" - mondta az ukrán testvérpár nevében Vitalij Klicsko a Boksz Világtanács (WBC) által szervezett nemzetközi találkozón a kínai Csengduban (Chengdu). "Valujev hatalmas és nagyon veszélyes, nem szabad lebecsülni. Az utolsó vb-övet is meg akarjuk szerezni a családunk számára."
Vitalij Klicsko szerint a várható nagy érdeklődés miatt legalább 30 ezer néző befogadására alkalmas arénában kellene megrendezni az összecsapást. "Kijev, Moszkva vagy London lehetne a legideálisabb helyszín" - vélekedett Klicsko.
A súlycsoport megtépázott hírnevének mindenképpen jót tenne egy ilyen jellegű csúcsmérkőzés. Lennox Lewis visszavonulása óta ugyanis nagyon híg lett a nehézsúly élmezőnye. Olyan ökölvívók szereztek fontos öveket, akik a korábbi években még címmeccsig sem juthattak volna. S bár Valujev sem azt nyújtja, mint a súlycsoport megelőző nagy egyéniségei, hatalmas termetével minden szempontból jól eladható termék. Egy Klicsko fivér elleni összecsapása valószínűleg akkora felhajtást generálna, amelyet az említett brit öklöző utolsó meccse óta nem tapasztalhattunk.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


