Szerncsétlen kezdés
Férfi vízilabda Eurokupa: vereséggel nyitott az FTC
Vereséggel mutatkozott be a Ferencváros férfi vízilabdacsapata az Eurokupa második selejtezőkörében: a zöld-fehérek a nápolyi tornán az orosz Kazanytól kaptak ki két góllal péntek este.
2015.10.16 20:08MTIEredmény, Eurokupa, 2. selejtezőkör, 1. forduló, C csoport:
Kazany (orosz) - FTC-PQS Waterpolo 8-6 (4-2, 1-2, 2-0, 1-2)
az FTC góldobói: Cuk 3, Tóth M. 2, Marnitz 1
A sportág második számú kontinentális sorozatában, amelyben az FTC mellett még a Szeged is érdekelt, jelenleg a negyeddöntőbe jutás a tét. Saját négyes csoportjának pénteki nyitókörében a ferencvárosi legénység rosszul mutatkozott be az orosz rivális ellen.
Az FTC, amely első helyezettként jutott tovább az október elején a Népligetben rendezett első selejtezőtornáról, a fővárosi klub közösségi oldalának beszámolója szerint az olasz városban gyengén kezdett. A Kazany az első negyedben 4-2-es vezetésre tett szert, s bár a második játékrészben felzárkózott a magyar csapat, 4-4 után az oroszok újfent átvették a vezetést.
A harmadik nyolc percben csak két kazanyi gól született, az ellenfél 7-4-re elhúzott, s a befejező negyedben már csak a szépítésre tellett a végül 8-6-ra alulmaradó FTC erejéből.
A magyar csapat további programja:
szombat:
Ferencváros-Acquachiara (olasz) 20.15 ó
vasárnap:
Ferencváros-Kirisi (orosz) 9.30 ó
később, D csoport (Split):
Mornar Split (horvát) - Szeged-Diapolo 19.00
A kvartettekből az első két helyezett jut tovább, hozzájuk csatlakoznak majd a Bajnokok Ligája ugyancsak e hét végén zajló kvalifikációs körének vesztesei, majd a nyolc csapat már egyenes kieséses rendszerben folytatja a küzdelmeket.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:22 Szabotázsakció - Németországban letartóztattak három orosz ügynököt
- 14:00 Tulajdonstop helyett új jogköröket kaptak az önkormányzatok
- 12:36 Európa Tanács: szűkül a nők jogait védelmezők mozgástere
- 10:34 Gyorssegélyt szavazott meg a Hargita megyei önkormányzat a parajdi sóbánya megmentése érdekében
- 8:29 Csaknem négy évtizedet töltött börtönben téves ítélet alapján egy brit férfi
- 6:40 Országjárásra indul Magyar Péter a békéért és a nemzeti összetartozásért
- 22:37 Ismét tüntetés volt a gyülekezési törvény módosításának visszavonásáért Budapesten
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06