Karcsapások
Vizes vb - Kiváló magyar rajt az úszónyitányon
Kiválóan kezdték a magyarok a kazanyi vizes világbajnokság medencés úszóversenyeit: Hosszú Katinka 200 méter vegyesen Európa-, Cseh László pedig 50 méter pillangón országos csúcsot állított fel.
2015.08.02 12:15MTIElsőként a női 100 méter pillangó küzdelmeit rendezték meg, a szám tavalyi ifjúsági olimpia bajnoka, a 2013-ban junior-világbajnoki ezüstérmes, 18 éves Szilágyi Liliána gyomorpanaszok miatt nem vállalta az indulást, így a magyar színeket itt egyedül Verrasztó Evelyn képviselte. Ő a futamában 59.09 másodperccel a hetedik lett, s a 69 fős mezőnyben 25.-ként végzett.
Férfi 400 méteres gyorsúszásban Bernek Péter, a szám rövidpályás világbajnoka 3:46.83 perces idejével összességében a hetedik helyen jutott be az esti fináléba. Mint elmondta, kicsit lassabb volt a futama, mint amire előzetesen számítani lehetett, s úgy gondolja, 3:44 alatti idő kell majd ahhoz, hogy valaki dobogóra álljon. Szerinte a szám olimpiai bajnokát, a kínai Szun Jangot nem igazán lehet majd megszorítani.
A nők 400 méteres gyorsúszásában Kapás Boglárka kőkemény ellenfeleket kapott futamában, többek között a címvédő amerikai Katie Ledeckyt, így itt végül legjobb európaiként 4:06.21 perccel a negyedik, a teljes rangsort tekintve pedig az ötödik idővel került a döntőbe.
Hosszú Katinka rögtön erődemonstrációt tartott azzal, hogy könnyedén és nagy fölénnyel utasította mögé ellenfeleit, ráadásul 2:07.30-cal megdöntötte több mint hat éve fennálló Európa-csúcsát, s jó esély van arra, hogy ebből tovább faragjon már a délutáni elődöntőben. A szám másik magyarja, Jakabos Zsuzsanna 2:12.38 perc alatt ért célba, a kilencedik helyről várja a folytatást.
MTI Kovács Anikó
Az 50 méteres pillangóúszásban Cseh László új országos csúcsot állított fel 23.32 másodperccel, összesítésben pedig másodikként lépett tovább az esti elődöntőbe.
A magyarok közül utolsóként a 200 méteres férfi mellúszás egyeduralkodója, a háromszoros világbajnok Gyurta Dániel ugrott medencébe felvezetésképpen 100 méteren, de 1:00.71 perces idejével csak a 22. helyen zárt, így nem folytathatja.
"Nem volt olyan rossz ez kezdésnek, persze jó lett volna még délután is úszni egyet. Azt azért látni kell, hogy a 200-as ellenfeleim közül nem sokan indultak itt" - nyilatkozta a hosszabbik táv londoni olimpiai bajnoka.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


