Tenisz - Wimbledon
Babosék döntősök vegyespárosban
Babos Tímea az osztrák Alexander Peyával az oldalán bejutott a vegyespárosok döntőjébe a wimbledoni nyílt teniszbajnokságon.
2015.07.10 21:08MTIA londoni torna honlapja szerint az ötödik helyen kiemelt magyar, osztrák kettős pénteken a Robert Lindstedt, Anabel Medina Garrigues svéd, spanyol duóval csapott össze az elődöntőben. Egy-egy megnyert szettet követően a harmadik, utolsó játszmában Babosék 5:4-nél nem tudták kiszerválni a meccset, s végül 11:9-re nyertek. A találkozó 2 óra 12 percig tartott.
Babosék a vasárnapi döntőben a hetedikként rangsorolt Martina Hingis, Leander Paes svájci, indiai duóval találkoznak.
Ha Babosék megnyerik a finálét, ő lehet az ötödik magyar felnőtt Grand Slam-bajnok. Előzőleg Asbóth József (1947, Roland Garros, egyes), Körmöczy Zsuzsa (1958, Roland Garros, egyes), Taróczy Balázs (1981, Roland Garros, páros és 1985, Wimbledon, páros), valamint Temesvári Andrea (1986, Roland Garros, páros) vehetett át GS-trófeát.
Eredmény:
vegyespáros, elődöntő:
Babos Tímea, Alexander Peya (magyar, osztrák, 5.)-Anabel Medina Garrigues, Robert Lindstedt (spanyol, svéd) 4:6, 6:3, 11:9
korábban:
női páros, elődöntő:
Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina (orosz, 2.)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.) 6:3, 4:6, 6:4
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


