Női kosárlabda Eb
Igazi kosárcsemege is lesz Debrecenben
Igazi csemegére is számíthatnak azok, akik kilátogatnak a magyar-román közös rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság debreceni középdöntőjének szerdán kezdődő küzdelmeire.
2015.06.17 06:30MTIA hajdúsági helyszínen kedden tartott sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a pénteken esedékes francia-török párharcon a két évvel ezelőtti kontinensviadal ezüst- és bronzérmese küzd meg egymással a Főnix Csarnokban.
Széles Diána alpolgármester arról beszélt, hogy Debrecen immár a 38. világversenynek szolgál otthonául. A városvezető a városban töltött vendégéjszakák szempontjából is kiemelte a rendezvényt, mivel a csapatok és kísérőik hat napot töltenek Debrecenben. Mint kiderült, sikerként könyvelik el, hogy Debrecen részese lehet az Eb lebonyolításának.
Makray Balázs helyszínkoordinátor azt emelte ki, hogy Debrecenre lehet számítani, hiszen megfelelő infrastruktúrával és humánerőforrással rendelkezik világversenyek megrendezéséhez.
A debreceni középdöntős csoportban - melyben Montenegró, Franciaország, Csehország, Fehéroroszország, Görögország és Törökország válogatottja szerepel - szerdán, pénteken és vasárnap rendezik a mérkőzéseket, amelyek mindhárom napon 15.30-kor, 18.00-kor és 20.30-kor kezdődnek. A napijegy három eurónak megfelelő összegbe kerül.
A középdöntő másik hatosa Győrben küzd meg egymással, mindkét csoportból a legjobb négy jut az egyenes kieséses szakaszba, melynek mérkőzéseit a budapesti Syma-csarnokban rendezik. A döntő nyertese kvótát szerez a jövő évi riói olimpiára, míg a 2-5. helyezett indulhat egy év múlva az ötkarikás játékokat megelőző selejtezőtornán. Mindkét házigazda, azaz a magyar és a román csapat is már a csoportkörben búcsúzott.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


