Kajakosok pozitív drogtesztje
Csipes és Dombóvári enyhítésért fellebbez
A Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) fegyelmi bizottsága hétfőn, első fokon tíz hónapra eltiltotta őket az MKKSZ versenyein való részvételtől, mert pozitív eredmény hozott a drogtesztjük, a szervezetükben kokain nyomaira bukkantak. Mindkét kajakos a büntetés enyhítését szeretné elérni.
2015.05.15 15:33MTIAz MKKSZ arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a fellebbviteli bizottság nagy valószínűséggel jövő pénteken ül össze, s hozza meg a - sportfegyelmi eljárás szempontjából - végleges határozatot.
A Honvéd két versenyzőjének eltiltása a szövetség versenyein való részvételre vonatkozik, azaz mindketten tréningezhetnek és edzőtáborozhatnak, de nem indulhatnak az idei válogatókon, így nem lesz esélyük bekerülni az augusztusi, milánói, olimpiai kvalifikációs világbajnokságra utazó csapatba sem. Mivel azonban a riói kvóták a nemzeteknek szólnak, jövő tavaszi visszatérés esetén mindkét kajakos kiharcolhatja az olimpiai indulást.
Az MKKSZ elnöksége kedden határozatban rögzítette, hogy "a két korábbi válogatott versenyzőnek az őket foglalkoztató szakosztállyal együttműködve biztosítani kell a lehetőséget, hogy sporttevékenységüket a versenyektől való eltiltás alatt is folytathassák".
A pozitív drogteszt - felkészülési időszakban - nem minősül doppingvétségnek, ezzel együtt a két sportolót kizárták a válogatottból és megvonták tőlük a juttatásokat. A Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége is úgy döntött, hogy felfüggeszti a kajakosok mindennemű anyagi támogatását.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság kedden közölte a Blikk-kel, hogy a két kajakos ügyében bűnügyi osztálya eljárást folytat kábítószer-birtoklás gyanúja miatt.
A 25 éves, ötszörös világbajnok Csipes Tamara 2011-ben az év sportolónője volt, a 22 esztendős Dombvári Bence pedig nyert már ezüst- és bronzérmet is vb-n.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


