A franciák legjobbjai ellen nyertek
Női vízilabda világliga: magyar búcsú győzelemmel
A várakozásnak megfelelően magabiztos győzelemmel köszönt el a 2014/15-ös világliga-sorozattól a magyar női vízilabda-válogatott, amely kedd este Nizzában tíz góllal nyert a franciák legjobbjai ellen.
2015.04.21 21:03MTIEredmény:
európai selejtező, A csoport, 6., utolsó forduló:
Franciaország-Magyarország 4-14 (0-3, 2-4, 1-3, 1-4)
A négyes utolsó helyén pont nélkül álló franciák már a győri szerepléskor érzékelhették a két csapat közötti tudáskülönbséget, amelyet híven kifejezett Merész András csapatának 14-5-ös sikere a januári meccsen.
A kedd esti vendégjáték sem tartogatott meglepetést az erre az alkalomra alaposan megfiatalított magyar együttesnek, amely már az első negyedben 3-0-s előnyre tett szert. A franciák második negyedbeli szépítő találata után (1-3) még egyszer szorosabb volt az állás (2-4), utána viszont fokozatosan nőtt a különbség, elsősorban a védekezésben és támadásban egyaránt kiválóan teljesítő Menczinger Kata és a csapatkapitány, Takács Orsolya révén.
A félidőben 7-2-es magyar vezetést mutatott az eredményjelző, a harmadik negyed végén pedig már hét góllal volt jobb a vendéggárda (3-10). A befejező nyolc percben is a magyarok uralták a mérkőzést, amelynek a hajrájában meglett a tízgólos különbség is, és csaknem megismétlődött a győri végeredmény, miután ezúttal 14-4-gyel zártak a csapatok.
A magyar válogatott helyzetén a siker nem változtatott, az már a befejező forduló előtt eldőlt, hogy harmadiknál sem jobb, sem rosszabb nem lehet, azaz nem juthat tovább a sanghaji döntőbe. A csoportelsőséget a késő esti olasz-orosz összecsapás dönti el.
További eredmény:
Olaszország-Oroszország 11-7
A csoport végeredménye:
1. Olaszország 15 pont,
2. Oroszország 11,
3. Magyarország 10,
4. Franciaország 0
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


