Magyar-görög
Visszatérők Dárdai keretében
Hajnal Tamás, Koman Vladimir, Leandro és Guzmics Richárd is helyet kapott a magyar labdarúgó-válogatott keretében, amely jövő vasárnap a görögökkel játszik Európa-bajnoki selejtezőt.
2015.03.17 16:07MTIDárdai Pál szövetségi kapitány - aki hétfőn ünnepelte 39. születésnapját - a magyar szövetség (MLSZ) honlapjának azt mondta, ezúttal nehezebb volt a helyzete a keret kihirdetésekor, ugyanis jelenleg nem minden futballista kap állandó lehetőséget klubcsapatában.
Koman tavaly májusban Dánia, Leandro szintén tavaly, még márciusban Finnország ellen, Hajnal és Guzmics pedig 2013 októberében Hollandiában elszenvedett 8-1-es vereség alkalmával húzta magára a címeres mezt legutóbb.
A szakember hozzátette, eredetileg 30 játékosból álló keretet jelöltek ki, s a hétvégi fordulót követően ezt 24 fősre szűkítették.
"Az ellenfél ismeretében több szempontot is figyelembe vettünk a keret kialakításakor, a futballisták formája mellett ezúttal fontosnak tartottuk, hogy elsősorban rutinosabb, illetve nemzetközi tapasztalattal bíró játékosok kapjanak helyet az együttesben" - nyilatkozta Dárdai Pál.
A tréner elmondta, tervükben szerepelt a Hollandiában profiskodó Otigba Kenneth meghívása is, a futballista azonban jelezte, inkább a nigériai válogatott meghívására vár.
A magyar válogatott jövő vasárnap a Groupama Arénában fogadja a görög együttest.
A magyar válogatott kerete:
kapusok: Király Gábor (Fulham), Dibusz Dénes (Ferencváros), Bogdán Ádám (Bolton Wanderers)
védők: Fiola Attila (Puskás Akadémia), Juhász Roland (Videoton FC), Guzmics Richárd (Legia Warszawa), Korcsmár Zsolt (Greuther Fürth), Vanczák Vilmos (FC Sion), Kádár Tamás (Lech Poznan), Leandro de Almeida (AC Omonia), Simon Krisztián (1860 München)
középpályások: Tőzsér Dániel (Watford), Koman Vladimir (Diósgyőri VTK), Elek Ákos (Csangcsun Jataj), Pintér Ádám (Levadiakosz), Hajnal Tamás (Ferencváros)
támadók: Stieber Zoltán (Hamburger SV), Lovrencsics Gergő (Lech Poznan), Gera Zoltán (Ferencváros), Nikolics Nemanja (Videoton FC), Dzsudzsák Balázs (Dinamo Moszkva), Varga Roland (Ferencváros), Szalai Ádám (1899 Hoffenheim), Priskin Tamás (Győri ETO FC)
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


