Egy góllal jobbak voltak
Férfi vízilabda világliga: Kassán nyert a magyar válogatott
Egygólos győzelmet aratott a magyar férfi vízilabda-válogatott a szlovákok ellen a keddi, kassai világliga-összecsapáson, amelyet európai selejtezőcsoportjának negyedik fordulójában vívott a két csapat.
2015.02.17 20:02MTISikerével szászszázalékos maradt Benedek Tibor szövetségi kapitány legénysége, amely a szlovákok újbóli legyőzése előtt egyszer-egyszer diadalmaskodott már a másik két csoporttárs, a románok és a görögök fölött is.
Eredmény, európai selejtező, A csoport, 4. forduló:
Szlovákia-Magyarország 12-13 (2-1, 2-3, 3-5, 5-4)
a góldobók: Polovic, Gyurik 3-3, Famera, Seman 2-2, Zatovic, Balázs 1-1, illetve Vámos 3, Angyal, Német, Salamon 2-2, Szivós, Erdélyi, Madaras, Varga Dénes 1-1
A világbajnoki címvédő magyar csapat, amely az elmúlt hét végén az olimpiai bajnok horvátok, továbbá Kanada és az Egyesült Államok gárdája előtt tökéletes mérleggel nyerte meg a budapesti Volvo Kupát, a vl-sorozatban hasonlóképpen sikeres folytatásra, vagyis a szlovákok otthonában is győzelemre készült.
Ehhez képest az első negyedben a hazaiak húztak el 2-0-ra, s bár az egyenlítés a második negyed elején sikerült (2-2), a folytatásban is a szlovákoknál maradt az előny (3-2, 4-3). Egészen a játékrész végéig, hét másodperccel a nagyszünet előtt ugyanis Szivós Márton hatalmas gólt ragasztott a vendéglátók kapujába (4-4).
A harmadik nyolc percben 6-6-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, míg nem Erdélyi Balázs és a duplázó Angyal Dániel is eredményes volt (6-8). Viszont tetemesebb különbségre nem tudott szert tenni a magyar válogatott, amellyel a rendre egygólnyira felzárkózó szlovák együttes tartotta a lépést (7-8, 8-9, 9-10). A kétszeres olimpiai és kétszeres világbajnok Madaras Norbert löketével lett 9-11, majd a befejező negyed közepén Salamon Ferenc (10-12), utána pedig Varga Dénes jóvoltából maradt kéttalálatnyi a különbség (11-13). A legvégén még gólt szereztek a szlovákok, de ez csak a szépítéshez volt elegendő.
A csoport másik mérkőzésén: Románia-Görögország 12-18
Az állás:
1. Magyarország 12 pont,
2. Görögország 9,
3. Románia 2,
4. Szlovákia 1
A következő vl-meccsét március 17-én játssza a magyar együttes idegenben a románokkal.
A csoportokból csak az első helyezett kerül be a sorozat szuperdöntőjébe, amelyet június 23. és 28. között rendeznek meg Bergamóban. Az olaszországi finálé győztese kijut a 2016-os riói olimpiára.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06