Elment az utolsó legenda
Péntek 11 órától várják a Buzánszky Jenő előtt tisztelgőket
Péntek 11 órától várják a budapesti Szent István-bazilikába az Aranycsapat január 11-én, 89 évesen elhunyt labdarúgója, Buzánszky Jenő előtt tisztelgőket.
2015.01.28 15:01MTIA Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) szerdai tájékoztatása szerint a barátok, tisztelők a 13 órakor sorra kerülő gyászszertartás előtt, 11 és 12.30 óra között róhatják le kegyeletüket az olimpiai bajnok, világbajnoki ezüstérmes hátvéd előtt. Az MLSZ azt kéri, hogy az érkezők koszorú helyett egy-egy szál virágot hozzanak, a helyfoglalás érkezési sorrendben történik.
Az Aranycsapat tagjai közül utolsóként Buzánszky Jenő távozott az élők sorából. A 49-szeres válogatott labdarúgót, a Nemzet Sportolóját a Magyar Olimpiai Bizottság, a Magyar Labdarúgó Szövetség, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és szülővárosa, Dombóvár is saját halottjának tekinti.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:00 Megszavazták a britek, hogy a gyógyíthatatlan betegségben szenvedők segítséggel vethessenek véget életüknek
- 22:03 Végvári Janka lett Magyarország Szépe
- 20:01 Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
- 18:59 Az EU diplomáciai megoldást sürget az amerikai légicsapások után
- 16:56 Putyin: a piszkos bomba bevetése Kijev utolsó hibája lenne
- 14:00 Washington légicsapást mért Iránra - amit eddig tudni lehet
- 12:52 Irán nemzetközi jogsértéssel vádolja az Egyesült Államokat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06