Zéró tolerancia a rasszizmus ellen
Szurkolók kontra Kisteleki és MLSZ
Kisteleki István, az MLSZ elnöke 2007 közepén meghirdette a zéró tolerancia elvét, amelyet elsősorban azért hívott életre, mert meglátása szerint a futballpályákon eluralkodtak a rasszista felhangok.
2008.01.09 12:05nb1.huA kezdeményezéshez közéleti személyiségek is csatlakoztak. Ötletével Kisteleki azt akarta elkerülni, hogy a meccseken ne szidják a kisebbségeket, de a Blikk jóvoltából akkor is nyilatkoznia kellett, amikor az újság állítása szerint az MTK szurkolói náciztak. A zéró tolerancia elvének megsértése miatt egyébként több klubot is büntetéssel sújtottak az ősszel.
Az ügyben az MLSZ elnöke többször is egyeztetett már a drukkerekkel, akik azt szeretnék elérni, hogy az új rendeletet - konszenzusos megoldás révén - módosítsák. Az ügyben már többször is voltak tárgyalások, a legújabb "fordulóra" január 17-én kerül sor az MSZ-ben, amikor is a szövetség Jogi Bizottságának a tagjai és a drukkerek (ferencvárosiak, újpestiek, kispestiek, debreceniek és diósgyőriek) az íróasztal mellett feszülnek egymásnak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:50 Trump 100%-os vámot vet ki a külföldi filmekre
- 20:31 Földrengéssorozat rázta meg Nyugat-Texast
- 18:25 Lemond parlamenti mandátumáról Orosz Anna, a Momentum képviselője
- 16:21 Változékony, gyakran csapadékos idő várható a héten
- 14:20 Boeing-karbantartási hiba miatt járatokat töröl a KLM
- 12:19 Donald Trump: eljöhet az az idő, amikor az Egyesült Államok felhagy a közvetítéssel
- 10:18 Pápaválasztás - Szerdán kezdődik a konklávé
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06